Ascultă Radio România Actualitaţi Live

Record de spectatori în cea de-a doua seară a festivalului Untold

Epicentrul festivalului Untold a fost din nou stadionul Cluj Arena, pe care a fost amenajată scena principală. În momentul în care pe scenă au urcat artiștii trupei americane Imagine Dragons, organizatorii festivalului au fost nevoiți să oprească temporar accesul publicului pe stadion.

Record de spectatori în cea de-a doua seară a festivalului Untold
Untold. Foto: facebook.com/UNTOLDFestival

Articol de Claudiu Pădurean, Cluj, 05 August 2023, 14:59

Cea de-a doua seară a celui mai mare festival muzical din România, Untold, a stabilit un nou record - 115.000 de oameni s-au strâns în centrul Clujului pentru a se distra și pentru a se bucura de muzica bună. Claudiu Pădurean are mai multe informații.

Epicentrul festivalului Untold a fost din nou stadionul Cluj Arena, pe care a fost amenajată scena principală.

În momentul în care pe scenă au urcat artiștii trupei americane Imagine Dragons, organizatorii festivalului au fost nevoiți să oprească temporar accesul publicului pe stadion.

Cei care au întârziat la concert au reușit să intre doar după ce fanii care erau deja prezenți au început să plece. Ce anume îți place la Untold?

-: Totul.

Reporter: Ai vreun artist preferat?

-: Nu am, îmi plac majoritatea. Așa, cel mai mult mi-au plăcut Imagine Dragons, pentru ei am venit.

-: Noi ne distrăm pe orice gen de muzică. Ne plac toate scenele de aici.

Reporter: Și ce nume îți place cel mai mult dintre genurile muzicale de aici?

-: Am fost și la trap, la Salvatore Ganacci, la Tujamo, care urmează.

Reporter: Zeci de mii de oameni s-au bucurat și de spectacolele oferite de artiștii care au urcat pe scenele secundare.

Recomandările medicilor pentru turiştii de pe litoral
Life & Style 11 Iulie 2024, 08:02

Recomandările medicilor pentru turiştii de pe litoral

Medicii le recomandă celor aflaţi la mare expunerea la soare doar dimineaţa şi după-amiaza, folosirea cremelor de protecţie,...

Recomandările medicilor pentru turiştii de pe litoral
Sondaj: Peste 70% din români cred că sunt expuşi ştirilor false
Life & Style 10 Iulie 2024, 13:30

Sondaj: Peste 70% din români cred că sunt expuşi ştirilor false

INSCOP Research: Peste jumătate dintre cei intervievați prezintă o apetență pentru teoriile conspiraționiste și susțin că...

Sondaj: Peste 70% din români cred că sunt expuşi ştirilor false
Noua generaţie de rachete a Agenţiei Spaţiale Europene a devenit operaţională
Life & Style 10 Iulie 2024, 10:59

Noua generaţie de rachete a Agenţiei Spaţiale Europene a devenit operaţională

Noua generaţie de rachete a Agenţiei Spaţiale Europene a devenit operaţională odată cu lansarea unei rachete Ariane 6 din...

Noua generaţie de rachete a Agenţiei Spaţiale Europene a devenit operaţională
SUA a solicitat inspecţia urgentă a mai mult de 2.500 de avioane Boeing
Life & Style 09 Iulie 2024, 08:54

SUA a solicitat inspecţia urgentă a mai mult de 2.500 de avioane Boeing

Organismele de reglementare a aviaţiei din SUA au solicitat inspecţii urgente a mai mult de 2.500 de avioane Boeing 737, pe...

SUA a solicitat inspecţia urgentă a mai mult de 2.500 de avioane Boeing
Verificări ale nivelului de pesticide din pepeni
Life & Style 08 Iulie 2024, 11:32

Verificări ale nivelului de pesticide din pepeni

Pepenii româneşti vor fi verificaţi de inspectorii ANF.

Verificări ale nivelului de pesticide din pepeni
Grădina Botanică Macea: O bancă de semințe pentru viitorul plantelor din România
Life & Style 08 Iulie 2024, 10:23

Grădina Botanică Macea: O bancă de semințe pentru viitorul plantelor din România

În localitatea Macea, județul Arad, se află o bancă de gene unică în România, care găzduiește peste 1.200 de specii vegetale.

Grădina Botanică Macea: O bancă de semințe pentru viitorul plantelor din România
Persoanele care se pregătesc de concediu sunt îndemnate să respecte sfaturile medicilor
Life & Style 07 Iulie 2024, 13:53

Persoanele care se pregătesc de concediu sunt îndemnate să respecte sfaturile medicilor

Fiecare om care pleacă în vacanţă „ar trebui să ia cu el o trusă cu medicamente”.

Persoanele care se pregătesc de concediu sunt îndemnate să respecte sfaturile medicilor
Cercetat penal pentru trafic de droguri de risc
Life & Style 07 Iulie 2024, 13:48

Cercetat penal pentru trafic de droguri de risc

Suspectul avea canabis acasă, a relevat percheziţia la domiciliu, droguri pe care urma să le vândă pe parcursul festivalului...

Cercetat penal pentru trafic de droguri de risc