Ascultă Radio România Actualitaţi Live

FRF a prezentat noul echipament al naţionalei de fotbal

La ceremonia de prezentare a noului echipament al naţionalei au participat zece dintre fotbaliştii convocaţi de selecţionerul Victor Piturca pentru amicalul de lux cu Argentina.

Jucătorii naţionalei de fotbal a României la prezentarea noului echipement. Foto: Cătălin Cîrnu.

Articol de Cătălin Cîrnu, 03 Martie 2014, 15:25

Federaţia Română de Fotbal a prezentat astăzi noul echipament al naţionalei de fotbal.

La ceremonie au participat zece dintre fotbaliştii convocaţi de selecţionerul Victor Piturca pentru amicalul de lux cu Argentina.

Culorile roşu şi galben domină vestimentaţia fotbaliştilor tricolori, singura noutate constând în inserţiile de culoare albastră de pe mânecile tricourilor.

Meciul test România - Argentina se joacă miercuri, de la ora 21, pe Arena Naţională şi va fi transmis, în direct, la Radio România Actualităţi.


Jucătorii naţionalei de fotbal a României la prezentarea noului echipement. Foto: Cătălin Cîrnu.

CE Natație: David Popovici, în finală la 100 de metri liber
Sport 18 Iunie 2024, 22:49

CE Natație: David Popovici, în finală la 100 de metri liber

La Campionatele Europene de Natație de la Belgrad, David Popovici s-a calificat în finala probei de 100 de metri liber,...

CE Natație: David Popovici, în finală la 100 de metri liber
EURO 2024: Istvan Kovacs delegat la meciul Slovenia – Serbia
Sport 18 Iunie 2024, 13:19

EURO 2024: Istvan Kovacs delegat la meciul Slovenia – Serbia

Românul Istvan Kovacs va conduce la centru meciul de joi dintre Slovenia și Serbia, de la Campionatul European de fotbal din...

EURO 2024: Istvan Kovacs delegat la meciul Slovenia – Serbia
EURO 2024: Ce se întâmplă cu Belgia?
Sport 18 Iunie 2024, 11:36

EURO 2024: Ce se întâmplă cu Belgia?

Mare favorită a grupei noastre, Belgia a suferit o înfrângere şocantă în faţa Slovaciei. Sâmbătă seară, pe stadionul din...

EURO 2024: Ce se întâmplă cu Belgia?
Tricolorii români au învins echipa Ucrainei cu scorul de 3-0 la Campionatul European de Fotbal din Germania
Sport 18 Iunie 2024, 08:11

Tricolorii români au învins echipa Ucrainei cu scorul de 3-0 la Campionatul European de Fotbal din Germania

Naționala de fotbal a României a debutat cu o victorie la Campionatul European de Fotbal din Germania.

Tricolorii români au învins echipa Ucrainei cu scorul de 3-0 la Campionatul European de Fotbal din Germania
Denis Man, pe urmele lui Gică Hagi
Sport 18 Iunie 2024, 08:06

Denis Man, pe urmele lui Gică Hagi

Denis Man este primul fotbalist român cu două pase decisive la un turneu final, după performanţa lui Gică Hagi la World Cup...

Denis Man, pe urmele lui Gică Hagi
CE Natație: România, locul 4 la sărituri în apă
Sport 17 Iunie 2024, 23:36

CE Natație: România, locul 4 la sărituri în apă

La Campioantele Europene de Natație de la Belgrad, echipa mixtă de sărituri în apă a României s-a clasat pe...

CE Natație: România, locul 4 la sărituri în apă
Euro 2024. Fanii tricolori cred într-un debut convingător al României
Sport 17 Iunie 2024, 14:08

Euro 2024. Fanii tricolori cred într-un debut convingător al României

30.000 de suporteri români vor încuraja naționala României din tribunele arenei din Munchen

Euro 2024. Fanii tricolori cred într-un debut convingător al României
România s-a calificat la Europeanul de baschet feminin 3x3
Sport 17 Iunie 2024, 11:13

România s-a calificat la Europeanul de baschet feminin 3x3

Echipa feminină de baschet 3x3 a României a obținut biletul pentru Campionatul European, grație victoriilor de la București.

România s-a calificat la Europeanul de baschet feminin 3x3