Ascultă Radio Romania ActualităţiAscultă Live Acum: BURSA DE UMOR Sâmbătă, 16 Ianuarie

Gabriel Bucur

28 August 2018
Vizualizari: 976
Comentează add

Zi cu ghinion pentru numele care ne-au reprezentat, marți, în primul tur al ultimului turneu de Mare Șlem al anului.

Niculescu, Buzărnescu și Copil au părăsit US Open în primul tur

gabriel-bucur

Sursa foto: Marius Copil / Facebook

Înfrângere, abandon și retragere pentru jucătorii români de tenis, marți, în primul tur al turneului US Open.

Jucătoarea de tenis Monica Niculescu (locul 62 WTA) a pierdut meciul jucat împotriva israeliencei Julia Glushko (locul 162 în lume), în primul tur al turneului de Mare Șlem US Open, cu scorul de 6-3, 5-7, 4-6.

A urmat abandonul lui Marius Copil (locul 82 ATP) în setul al treilea, în fața lui Marin Cilic (locul 7 mondial). Croatul își adjudecase primul set cu scorul de 7-5 și pe cel de-al doilea cu 6-1.

Seara a culminat cu Mihaela Buzărnescu (locul 21 WTA), cea care și-a anunțat retragerea de la turneul american, chiar înaintea meciului în care ar fi evoluat contra cehoaicei Marketa Vondrousova (locul 103 în lume).

După miezul nopții, Sorana Cîrstea (locul 51 WTA) o va întâlni pe americanca Alison Riske (locul 75), în primul tur de la US Open.

Etichete tenisus openmihaela buzarnescumarius copilsorana cirsteamonica niculescu