Puncte Jocuri Victorii Egal Înfrângeri Golaveraj

9 3 3 0 0 5-1
Japonia 6 3 2 0 1 4-2
Danemarca 3 3 1 0 2 3-6
Camerun 0 3 0 0 3 2-5

Olanda - Danemarca, scor 2-0. Simon Poulsen a înscris în propria poartă în minutul 46. Avantajul a fost majorat de Dirk Kuyt, în minutul 85.

Japonia - Camerun, scor 1-0. Unicul gol al meciului a fost marcat în minutul 39 de mijlocaşul Keisuke Honda.

Olanda - Japonia, scor 1-0. Singurul gol al partidei a fost marcat de Wesley Sneijder în minutul 53.

Camerun-Danemarca, scor 1-2. Pentru Camerun a înscris Eto'o în minutul 10, pentru Danemarca a marcat Bendtner în minutul 33, iar Rommedahl a adus victoria în minutul 61.

Japonia-Danemarca, scor 3-1. Pentru Japonia au marcat Keisuke Honda în minutul 17, Yasuhito Endo în minutul 30 și Shinji Okazaki în minutul 87. Pentru Danemarca a marcat Jon Dahl Tomasson în minutul 81.

Camerun-Olanda, scor 1-2. Pentru Camerun a marcat Samuel Eto`o din lovitură de pedeapsă în minutul 65. Pentru Olandezi au marcat Robin van Persie în minutul 36 și Klaas Jan Huntelaar în minutul 83.

Etichete Cupa MondialăfotbalCampionatul Mondial din Africa de SudCampionat MondialfotbalAfrica de Sud2010OlandaCamerunDanemarcaJaponiaCM2010