Finala Australian Open: Simona Halep - Caroline Wozniacki (Live Updates)

Caroline Wozniacki câștigă finala de la Australian Open, 6-4 în setul decisiv. Wozniacki - Halep 7-6 (2). 3-6, 6-4.

Simona Halep și Caroline Wozniacki. Foto: twitter.com/AustralianOpen.

Articol de Redacția Online, 27 Ianuarie 2018, 08:57

UPDATE ora 13.25: Wozniacki câștigă finala de la Australian Open, 6-4 în setul decisiv. Wozniacki - Halep 7-6 (2). 3-6, 6-4.

UPDATE ora 13.19: 5-4 pentru Wozniacki, în setul decisiv al finalei de la Australien Open.

UPDATE ora 13.15: Jucătoarea daneză, Wozniacki, egalează în setul trei, 4-4. Se joacă de peste 2 ore și 40 de minute.

UPDATE ora 13.04: Jucătoarea noastră face un nou break, conduce cu 4-3 în setul decisiv al finalei de la Australian Open. Caroline Wozniacki solicită un time-out medical.

UPDATE ora 13.00: Simona Halep egalează, 3-3, în setul trei al finalei de la Australian Open.

UPDATE ora 12.54: Simona reușește încă un break. Halep - Wozniacki 2-3 în setul trei. Ambele sportive par epuizate.

UPDATE ora 12.47: Simona Halep reușește un break. Cel mai lung game din aceasta partidă, șase mingi de break. Halep - Wozniacki 1-2 în setul trei.

UPDATE ora 12.35: Caroline Wozniacki conduce cu 2-0 în setul trei.

UPDATE ora 12.13: Simona Halep egalează la seturi, 1-1. Simona se impune în setul doi cu 6-3 în fața Carolinei Wozniacki.

UPDATE ora 12.05: Simona Halep - Caroline Wozniacki 5-3, în setul doi. Deși a acuzat probleme la coapsa stângă, Simona reușește break-ul.

UPDATE ora 12.02 - Simona Halep - Caroline Wozniacki 4-3, în setul doi.

UPDATE ora 11.55 - Simona Halep - Caroline Wozniacki 3-2, în setul doi.

Time-out medical cerut de Simona. Halep a cerut intervenția fizioterapeutului. Medicul îi ia tensiunea Simonei, care acuză probleme din cauza căldurii.

UPDATE ora 11.44 - În cel mai lung game de până acum, Simona Halep - Caroline Wozniacki 2-1, în setul doi.

UPDATE ora 11. 25 - Caroline Wozniacki câștigă primul set cu 7-6 (2).

UPDATE ora 11.20 - Simona egalează, 6-6. Urmează tie break.

UPDATE ora 11.14 - Caroline Wozniacki conduce cu 6-5 în primul set.

UPDATE ora 11.10 - Simona câștigă serviciul și egalează, 5-5.

UPDATE: ora 11.07 - Simona Halep - Caroline Wozniacki 4 - 5. Simona reușește un break care o ține în primul set.

UPDATE: ora 11.00 - Caroline Wozniacki - Simona Halep 5-2

LIVE UPDATE Tweets Australian Open

Tweets by AustralianOpen

UPDATE ora 10.52 - Caroline Wozniacki conduce cu 4-1 în fața Simonei Halep, în finala Australian Open.

Simona Halep (locul 1 WTA) și Caroline Wozniacki (locul 2 WTA) își dispută astăzi finala feminină de la Australian Open.

Partida va începe de la ora 10.30, ora României, pe Rod Laver Arena din Melbourne Park.

Numărul 1 mondial va avea șansa de a câștiga primul său turneu de Grand Slam din cariera.

Simona Halep a mai jucat doua finale de turneu de Grand Slam, ambele la Roland Garros.

Nici Caroline Wozniacki nu a castigat un turneu major in cariera, astfel ca va fi o premiera pentru oricare dintre cele doua sportive.

Halep s-a calificat în finala turneului Australian Open, joi, la Melbourne, după ce a învins-o în penultimul act pe nemțoaica Angelique Kerber, cu 6-3, 4-6, 9-7.

Halep s-a impus după două ore şi 20 de minute, salvând şi două mingi de meci.

Jucătoarea noastră nu trecuse până anul acesta de sferturi la Melbourne, iar la ediţiile din 2016 şi 2017 a pierdut în primul tur.

Românca mai are în palmares semifinale la Wimbledon (2014) şi US Open (2015).

Caroline Wozniacki, numărul doi mondial, a trecut joi, în semifinale, de belgianca Elise Mertens, cu 6-3, 7-6 (7/2).

Câştigătoarea finalei de la Australian Open va ocupa luni locul 1 în clasamentul WTA.

România organizează, în premieră, Europenele de mountainbike
Sport 26 Aprilie 2024, 09:50

Campionatele Europene de ciclism mountainbike se vor desfășura în complexul sportiv de la Cheile Grădiștei, în perioada 8-12...

Superliga: Universitatea Craiova-CFR Cluj 0-1
Sport 26 Aprilie 2024, 00:06

Golul a fost marcat de Daniel Bîrligea, în minutul 71.