Ascultă Radio Romania ActualităţiAscultă Live Acum: TOPUL NOSTRU ... MUZICA VOASTRĂ (Continuare) Duminică, 29 Noiembrie

Cătălin Cîrnu

25 Mai 2016
Vizualizari: 895
Comentează add

Autobergamo Deva și-a păstrat trofeul cucerit anul trecut, după ce a depăşit cu 3-2 pe United Galați în finala patruletrului disputat în sala sporturilor din Deva.

Cupa României la fotbal în sală rămâne în cetatea Devei

catalin-cirnu

Plecată din postura de favorită şi condusă încă din start cu 1-0, echipa locală a revenit pe tabelă, pentru ca oaspeţii să reuşească egalarea cu 7 minute înainte de finalul meciului.

Iluzia prelungirilor a fost spulberată de golul marcat de, iar United Galaţi, cu om de atac în locul portarului, nu a mai izbutit să înscrie.

Autobergamo Deva bifează astfel al doilea succes consecutiv în Cupa României, după victoria de anul trecut cu  5-2 în faţa echipei City-us Târgu Mureş, invincibilă în perioada 2008-2013, în vreme ce United Galaţi este la a treia finală pierdută în Cupa României.

Pentru titlul naţional se vor lupta Informatica Timişoara şi City-us Târgu Mureş.

Campioana se va decide după sistemul cel mai bun din trei jocuri.