CSM București a câștigat Cupa Regelui la rugby

Meci cu final extrem de palpitant în finala Cupei Regelui, între CSA Steaua București și CSM București.

Sursa foto: CSM București / Facebook

Articol de Gabriel Bucur, 26 August 2018, 11:06

Echipa de rugby CSM București a câștigat, sâmbătă seară, pe stadionul Arcul de Triumf din Capitală, Cupa Regelui, după ce a învins-o in extremis pe CSA Steaua București, cu scorul de 24-22, grație unui eseu transformat chiar la ultima acțiune a meciului.

Deși CSM a intrat la pauză cu un avantaj de 11-9, steliștii și-au revenit și, în ultimele minute ale meciului, tabela arăta 22-22. Eseul victoriei a fost transformat de Florin Vlaicu, care a adus, astfel, prima Cupă a Regelui din istoria CSM București.

Cu câteva ore mai devreme, la Cluj-Napoca, a avut loc finala mică a Cupei, dintre CSM Știința Baia Mare și Timișoara Saracens, încheiată cu scorul de 30-29 pentru bănățeni.

Programul românilor la US Open. Când intră pe teren Simona Halep
Sport 26 August 2018, 07:28

Șase jucătoare de tenis și un reprezentant pe tabloul masculin va avea România în ediția din acest an a turneului US Open,...

Superliga: Universitatea Craiova-CFR Cluj 0-1
Sport 26 Aprilie 2024, 00:06

Golul a fost marcat de Daniel Bîrligea, în minutul 71.