Superliga de fotbal: Dinamo a învins-o pe FC  Botoşani(1-0)

Este prima victorie a lui Dinamo în noul sezon, după un rezultat de egalitate și trei înfrângeri.

Articol de Andreea Helmis, 15 August 2023, 09:49

În Superliga de fotbal, Dinamo a învins-o pe FC Botoşani în ultimul meci al etapei a cincea, cu scorul de 1-0, autogol Răzvan Ducan, în minutul 90+5.

Este prima victorie a lui Dinamo în noul sezon, după un rezultat de egalitate și trei înfrângeri.

Patru puncte şi locul 14 pentru echipa antrenată de Ovidiu Burcă, FC Botoşani are trei egaluri şi două înfrângeri şi ocupă locul 16 în clasament.

După cinci runde, FCSB este lider cu 12 puncte, are un meci mai puţin decât Universitatea Craiova, locul 2 şi 11 puncte şi decât FC Voluntari, poziţia a treia cu 9 puncte.

Ne amintim că partidele din etapa a cincea ale reprezentantelor României în UEFA Conference League, Farul Constanţa, Sepsi Sfântu Gheorghe şi FCSB au fost amânate pentru că miercuri şi joi vor disputa partidele decisive pentru calificarea în playoff-ul competiţiei.

Irina Begu, pas în sferturi la Wiesbaden
Sport 02 Mai 2024, 19:34

Jucătoarea de tenis Irina Begu a promovat în sferturile de finală ale turneului de tenis de la Wiesbaden, Germania

Man și Mihăilă au promovat în Serie A, cu Parma
Sport 02 Mai 2024, 11:43

Atacanții Mihăilă și Man și-au asigurat, matematic, promovarea în Serie A, cu echipa de fotbal Parma, o performanță așteptată...

România a învins Ungaria, la Mondialul de hochei pe gheață
Sport 02 Mai 2024, 09:35

Naționala de hochei pe gheață a obținut prima victorie, în trei etape, la Campionatul Mondial din Italia.

PSG s-a lovit de „Zidul galben”, la Dortmund, în Liga Campionilor
Sport 02 Mai 2024, 08:37

Borussia Dortmund a învins-o pe Paris Saint-Germain, cu 1-0, în prima manșă a semifinalei din Liga Campionilor la fotbal.

Champions League: Bayern Munchen - Real Madrid 2-2. Finalista se decide pe Bernabeu
Sport 01 Mai 2024, 08:06

Două penalty-uri, goluri spectaculoase dar și câteva ratări monumentale au făcut deliciul unei partide care s-a încheiat 2-2.

Handbal: Dinamo, în semifinalele European League
Sport 30 Aprilie 2024, 23:46

Turneul final de patru este programat în weekend-ul 25-26 mai.

CFR Timișoara și-a asigurat locul în finala Ligii 1 de futsal
Sport 30 Aprilie 2024, 21:39

Echipa bănățeană a dispus de campioana la zi United Galați, scor 7-5, și cu o etapă înaintea finalului de play-off și-a...

Billie Jean King Cup: Japonia, adversara României în optimile de finală
Sport 30 Aprilie 2024, 17:21

Turneul final al competiției va începe la Sevilla, pe 12 noiembrie.