Ascultă Radio România Actualitaţi Live

Simona Halep a câştigat la Montreal împotriva Carolinei Garcia, din Franţa

Simona Halep a câştigat meciul din această noapte cu scorul de 6-1, 7-5 şi s-a calificat în semifinalele Turneului.

Simona Halep a câştigat  la Montreal împotriva Carolinei Garcia, din Franţa
Sursa foto: Arhivă.

Articol de Radiojurnal, 11 August 2018, 02:27

Simona Halep a câştigat meciul din această noapte împotriva jucătoarei din Franţa, Caroline Garcia, cu scorul de 6-1, 7-5, şi s-a calificat în semifinalele Turneului de tenis de la Montreal.

EURO 2024: Istvan Kovacs delegat la meciul Slovenia – Serbia
Sport 18 Iunie 2024, 13:19

EURO 2024: Istvan Kovacs delegat la meciul Slovenia – Serbia

Românul Istvan Kovacs va conduce la centru meciul de joi dintre Slovenia și Serbia, de la Campionatul European de fotbal din...

EURO 2024: Istvan Kovacs delegat la meciul Slovenia – Serbia
EURO 2024: Ce se întâmplă cu Belgia?
Sport 18 Iunie 2024, 11:36

EURO 2024: Ce se întâmplă cu Belgia?

Mare favorită a grupei noastre, Belgia a suferit o înfrângere şocantă în faţa Slovaciei. Sâmbătă seară, pe stadionul din...

EURO 2024: Ce se întâmplă cu Belgia?
Tricolorii români au învins echipa Ucrainei cu scorul de 3-0 la Campionatul European de Fotbal din Germania
Sport 18 Iunie 2024, 08:11

Tricolorii români au învins echipa Ucrainei cu scorul de 3-0 la Campionatul European de Fotbal din Germania

Naționala de fotbal a României a debutat cu o victorie la Campionatul European de Fotbal din Germania.

Tricolorii români au învins echipa Ucrainei cu scorul de 3-0 la Campionatul European de Fotbal din Germania
Denis Man, pe urmele lui Gică Hagi
Sport 18 Iunie 2024, 08:06

Denis Man, pe urmele lui Gică Hagi

Denis Man este primul fotbalist român cu două pase decisive la un turneu final, după performanţa lui Gică Hagi la World Cup...

Denis Man, pe urmele lui Gică Hagi
CE Natație: România, locul 4 la sărituri în apă
Sport 17 Iunie 2024, 23:36

CE Natație: România, locul 4 la sărituri în apă

La Campioantele Europene de Natație de la Belgrad, echipa mixtă de sărituri în apă a României s-a clasat pe...

CE Natație: România, locul 4 la sărituri în apă
Euro 2024. Fanii tricolori cred într-un debut convingător al României
Sport 17 Iunie 2024, 14:08

Euro 2024. Fanii tricolori cred într-un debut convingător al României

30.000 de suporteri români vor încuraja naționala României din tribunele arenei din Munchen

Euro 2024. Fanii tricolori cred într-un debut convingător al României
România s-a calificat la Europeanul de baschet feminin 3x3
Sport 17 Iunie 2024, 11:13

România s-a calificat la Europeanul de baschet feminin 3x3

Echipa feminină de baschet 3x3 a României a obținut biletul pentru Campionatul European, grație victoriilor de la București.

România s-a calificat la Europeanul de baschet feminin 3x3
România - Ucraina/ Viitorul începe azi
Sport 17 Iunie 2024, 07:54

România - Ucraina/ Viitorul începe azi

România debutează contra Ucrainei la EURO 2024, primul nostru turneu major după 8 ani. 20.000 de fani români sunt anunţaţi pe...

România - Ucraina/ Viitorul începe azi