Ascultă Radio România Actualitaţi Live

Rapid învinge Universitatea Cluj cu 2-1

Antrenorul echipei de fotbal Rapid, Marian Rada, a declarat că formaţia sa se află în continuare într-o situaţie delicată, chiar dacă a câştigat meciul.

Rapid învinge Universitatea Cluj cu 2-1
Foto: Arhivă Agerpres.

Articol de Cristina Ghioca, 13 Noiembrie 2012, 09:04

Echipa de fotbal Rapid a învins, luni seară, în deplasare, cu scorul de 2-1 (1-0), echipa Universitatea Cluj, în ultimul meci al etapei a XV-a a Ligii I, în care de la ambele grupări a fost eliminat câte un jucător.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Herea şi Grigorie. Pentru Universitatea Cluj a înscris Drăghici.

După victorie, tehnicianul echipei Rapid, Marian Rada, a declarat că nu este fericit, deoarece formaţia sa se află în continuare într-o situaţie delicată.

"Fericit nu sunt, suntem într-o situaţie delicată chiar dacă am câştigat. Sunt bucuros că am câştigat, dar se vede încă în joc acel trac. Încă suferim în joc, nu avem încredere, nu putem să facem acel joc de posesie care era caracteristic Rapidului, dar treptat sperăm să ne revenim", a afirmat Marin Rada.

De cealaltă parte, tehnicianul Marius Şumudică a declarat că în iarnă vor fi schimbări la Universitatea Cluj.

"Îmi pare rău. Nu putem să contestăm nimic, oaspeţii au jucători mult peste ceea ce avem noi. Fanii clujeni sunt extraordinari, să cânţi nonstop şi să fii alături de echipă. Oameni civilizaţi, care sunt alătui de echipă. Eu am venit să ajut, să vedem ce putem face. În iarnă cu siguranţă vor fi schimbări", a afirmat Marius Şumudică.

CE Natație: David Popovici, în finală la 100 de metri liber
Sport 18 Iunie 2024, 22:49

CE Natație: David Popovici, în finală la 100 de metri liber

La Campionatele Europene de Natație de la Belgrad, David Popovici s-a calificat în finala probei de 100 de metri liber,...

CE Natație: David Popovici, în finală la 100 de metri liber
EURO 2024: Istvan Kovacs delegat la meciul Slovenia – Serbia
Sport 18 Iunie 2024, 13:19

EURO 2024: Istvan Kovacs delegat la meciul Slovenia – Serbia

Românul Istvan Kovacs va conduce la centru meciul de joi dintre Slovenia și Serbia, de la Campionatul European de fotbal din...

EURO 2024: Istvan Kovacs delegat la meciul Slovenia – Serbia
EURO 2024: Ce se întâmplă cu Belgia?
Sport 18 Iunie 2024, 11:36

EURO 2024: Ce se întâmplă cu Belgia?

Mare favorită a grupei noastre, Belgia a suferit o înfrângere şocantă în faţa Slovaciei. Sâmbătă seară, pe stadionul din...

EURO 2024: Ce se întâmplă cu Belgia?
Tricolorii români au învins echipa Ucrainei cu scorul de 3-0 la Campionatul European de Fotbal din Germania
Sport 18 Iunie 2024, 08:11

Tricolorii români au învins echipa Ucrainei cu scorul de 3-0 la Campionatul European de Fotbal din Germania

Naționala de fotbal a României a debutat cu o victorie la Campionatul European de Fotbal din Germania.

Tricolorii români au învins echipa Ucrainei cu scorul de 3-0 la Campionatul European de Fotbal din Germania
Denis Man, pe urmele lui Gică Hagi
Sport 18 Iunie 2024, 08:06

Denis Man, pe urmele lui Gică Hagi

Denis Man este primul fotbalist român cu două pase decisive la un turneu final, după performanţa lui Gică Hagi la World Cup...

Denis Man, pe urmele lui Gică Hagi
CE Natație: România, locul 4 la sărituri în apă
Sport 17 Iunie 2024, 23:36

CE Natație: România, locul 4 la sărituri în apă

La Campioantele Europene de Natație de la Belgrad, echipa mixtă de sărituri în apă a României s-a clasat pe...

CE Natație: România, locul 4 la sărituri în apă
Euro 2024. Fanii tricolori cred într-un debut convingător al României
Sport 17 Iunie 2024, 14:08

Euro 2024. Fanii tricolori cred într-un debut convingător al României

30.000 de suporteri români vor încuraja naționala României din tribunele arenei din Munchen

Euro 2024. Fanii tricolori cred într-un debut convingător al României
România s-a calificat la Europeanul de baschet feminin 3x3
Sport 17 Iunie 2024, 11:13

România s-a calificat la Europeanul de baschet feminin 3x3

Echipa feminină de baschet 3x3 a României a obținut biletul pentru Campionatul European, grație victoriilor de la București.

România s-a calificat la Europeanul de baschet feminin 3x3