Ascultă Radio România Actualitaţi Live

Fotbal: România - Israel, 1 - 1 în preliminariile EURO 2024

Naţionala de fotbal a României a terminat la egalitate cu reprezentativa Israelului, 1-1 (1-0), sâmbătă seara, pe Arena Naţională din Bucureşti, în Grupa I a preliminariilor EURO 2024.

Suporteri ai echipei naționale a României la fotbal la meciul cu reprezentativa Israelului, București, 9 septembrie 2023. Foto: Agerpres

10 Septembrie 2023, 09:06

Agerpres relatează că echipa României a fost dominată de cea a oaspeților.

Tricolorii au deschis scorul prin Denis Alibec (27), iar israelienii au egalat după pauză prin Oscar Gloukh (53).

România rămâne în cursă pentru locul al doilea după acest egal, iar marţi va juca, tot la Bucureşti, cu Kosovo, care a făcut un meci egal cu Elveţia, 2-2.

Echipa Olimpică a României a plecat spre Paris
Sport 21 Iulie 2024, 14:26

Cea mai mare parte a Team România a pornit spre Paris, la bordul aeronavei Tarom – Nadia Comăneci.

Lando Norris va pleca din pole position în Marele Premiu de F1 al Ungariei
Sport 21 Iulie 2024, 06:09

Pilotul britanic a fost cel mai rapid în calificările desfăşurate sâmbătă pe ploaie pe circuitul de la Hungaroring.

Universitatea Craiova, lider în Superligă. Rapid, primul punct în Giulești cu Neil Lennon
Sport 20 Iulie 2024, 23:45

În etapa a doua a Superligii de fotbal, Rapid și CFR Cluj au terminat la egalitate 2-2, după un gol înscris...

Team România va pleca duminică la Paris
Sport 20 Iulie 2024, 15:46

Cea mai mare parte din delegația Team România va pleca de duminică la Paris, acolo unde vor avea loc Jocurile Olimpice de vară.

România - Polonia, în primul tur al play-off-ului pentru WEURO 2025
Sport 20 Iulie 2024, 13:51

Naționala de fotbal feminin a României va juca împotriva selecționatei Poloniei, în prima fază a barajului pentru Euro 2025.

Simona Halep: Mă lupt cu o accidentare la genunchi. Nu sunt o mașinărie
Sport 20 Iulie 2024, 11:25

Simona Halep încă se resimte, după accidentarea de la genunchi, și speră să revină pe terenul de tenis, cât mai curând, a...

FCSB a falsat cu Unirea Slobozia
Sport 20 Iulie 2024, 00:41

Campioana României a obținut doar o remiză, scor 2-2, pe stadionul din Clinceni, acolo unde joacă nou promovata Unirea Slobozia

Poli Iași se impune în derbyul Moldovei
Sport 20 Iulie 2024, 00:22

Poli Iași a câștigat derby-ul Moldovei cu scorul de 1-0, grație golului marcat în minutul 7, de Mihai Bordeanu.