Ascultă Radio România Actualitaţi Live

Finala de la Shenzen, Halep - Siniakova, a fost mutată în sală (Live Score)

UPDATE 3: Simona Halep câștigă finala de la Shenzen după ce a trecut de Siniakova în trei seturi, 6-1, 2-6, 6-0.

Articol de Răzvan Stancu, 06 Ianuarie 2018, 11:27

UPDATE 2: Katerina Siniakova egalează după ce câștigă al doilea set al finalei cu 6-2.

Simona Halep - Katerina Siniakova 6-1, 2-6. Urmează setul decisiv.

UPDATE 1: Simona Halep (locul 1 WTA) câștigă lejer primul set al finalei cu 6-1 în fața cehoaicei Katerina Siniakova (locul 47 WTA).

Finala turneului de la Shenzhen dintre Simona Halep și Katerina Siniakova a fost mutată în sală, au anunțat organizatorii turneului de tenis.

Partida a fost amânată de câteva ori din cauza ploii care cade în orașul Shenzen din China.

Organizatorii au anunțat că partida ar putea să înceapă la ora 12.00 (ora României). Partida nu va fi televizată.

Evoluția scorului va putea fi urmărită pe pagina oficială de Twitter a turneului @ShenzhenOpenWTA, mai anunță organizatorii.

LIVE SCORE:

Tweets by ShenzhenOpenWTA

Simona Halep o va întâlni pe Katerina Siniakova, deţinătoarea trofeului, sâmbătă, în finala turneului WTA de la Shenzhen după ce reprezentanta Cehiei a învins-o în semifinale pe rusoaica Maria Şarapova cu 6-2, 3-6, 6-3.

Simona Halep (locul 1 WTA) s-a calificat în finala turneului de tenis de la Shenzen după ce a trecut de Irina Begu (locul 43 WTA) cu 6-1, 6-4.

Simona Halep va juca pentru a doua oară finala turneului, după ce în 2015 a câştigat titlul la Shenzhen.

Contracronometru Olimpic, la RRA
Sport 29 Mai 2024, 19:55

Antrenorul naționalei de polo pe apă a României – Bogdan Rath, a fost invitat în emisiunea Contracronometru.

Hansi Flick, noul antrenor al echipei FC Barcelona
Sport 29 Mai 2024, 16:20

FC Barcelona este a treia echipă din cariera de antrenor a lui Hansi Flick.

Kylian Mbappe desemnat cel mai bun fotbalist al anului de Globe Soccer
Sport 29 Mai 2024, 15:25

Atacantul francez Kylian Mbappe, a câștigat premiul de cel mai bun fotbalist al anului în cadrul ediției europene a premiilor...

Andrea Miklos (400 m), locul 3 la reuniunea de la Ostrava
Sport 29 Mai 2024, 12:18

Atleta Andrea Miklos, calificată la Jocurile Olimpice de la Paris, s-a clasat pe locul al treilea în proba de 400 metri, în...

Novak Djokovic câștigă în primul tur la Roland Garros
Sport 29 Mai 2024, 12:15

Victorie muncită pentru sârbul Novak Djokovic, în prima rundă a turneului de la Roland Garros.

Sorana Cîrstea, învinsă în trei seturi de rusoaica Anna Blinkova
Sport 29 Mai 2024, 07:46

Doar două românce au rămas astfel pe tabloul principal de la Roland Garros

Finala UEFA Conference League
Sport 29 Mai 2024, 07:41

Formația din Grecia joacă la ea acasă pentru prima dată într-o finală europeană.

Boston Celtics, prima finalistă din NBA
Sport 28 Mai 2024, 18:24

În cea de-a doua semifinală adversare sunt Dallas Mavericks și Minnesotta Timberwolves.