Ascultă Radio România Actualitaţi Live

Românul era campionul mondial en-titre. Aurul a fost câștigat de Kyle Chalmers(Australia), care n-a bătut, însă, recordul lui Popovici.

Articol de Radio România Actualităţi, 27 Iulie 2023, 14:24

David Popovici, locul 6 în finala de 100 metri liber la Campionatele Mondiale de Natație din Japonia.

Popovici era campionul mondial en-titre. Aurul a fost câștigat de Kyle Chalmers(Australia), care n-a bătut, însă, recordul lui Popovici.

Știre în curs de actualizare.

Alvaro Morata s-a transferat la AC Milan
Sport 19 Iulie 2024, 22:14

Alvaro Morata (31 de ani) a fost anunțat ca jucător al celor de la AC Milan, după 2 ani petrecuți la Atletico Madrid.

Cvartetul românesc din Cupele Europene la fotbal
Sport 19 Iulie 2024, 17:22

Patru echipe românești de fotbal vor juca în turul doi preliminar al Cupelor Europene

Universitatea Craiova – NK Maribor, în turul 2 preliminar al Conference League
Sport 19 Iulie 2024, 15:02

Manșa tur a confruntării fotbalistice dintre NK Maribor și Universitatea Craiova este programată pe 25 Iulie, în Slovenia.

Canotaj: Antrenorul Antonio Colamonici a primit și cetățenia română
Sport 19 Iulie 2024, 11:15

Antrenorul coordonator al lotului olimpic de canotaj al României, italianul Antonio Colamonici, a devenit și cetățean român.

Europa League: Corvinul Hunedoara, în turul al doilea
Sport 19 Iulie 2024, 01:19

Corvinul Hunedoara s-a calificat în turul al doilea preliminar din Europa League, în ciuda...

România, locul 45 în clasamentul FIFA
Sport 18 Iulie 2024, 15:15

Naționala de fotbal a României a urcat două locuri în clasamentul FIFA, dat publicității joi.