Ascultă Radio România Actualitaţi Live

Michael a fost ucis!

Moartea regelui pop a fost declarată oficial omucidere cauzată de o supradoză de anestezice şi sedative.

Michael a fost ucis!
Michael Jackson în videoclipul "Thriller"

Articol de Ioana Dogaru, 29 August 2009, 10:02

Cântăreţul care ar fi trebuit să împlinească azi 51 de ani a murit în iunie, la casa sa din Los Angeles, în urma unui stop cardiac.

În raportul poliţiei scrie că principalele medicamente responsabile pentru moartea lui Michael Jackson au fost Propofol (anestezic) şi Lorazepam (sedativ).

Poliţia l-a interogat pe medicul personal al lui Michael, Conrad Murray, dar acest nu a fost declarat oficial suspect în cazul omuciderii.

În raportul medico-legist mai scrie că în corpul regelui pop au mai fost descoperite şi alte medicamente nocive, cum ar fi: Efedrină, Diazepam, LIdocaină şi Midazolam.

Raportul medico-legal complet rămâne secret, la cererea Poliţiei din Los Angeles.

Avocatul lui Conrad Murray a cerut eliberarea raportului autopsiei. Fizicianul lui Michael a declarat că îi administra Propofol deoarece acesta suferea de insomnie.

Înmormântarea lui Jacskon va avea loc pe 3 septembrie în cimitirul Forest Lawn Memorial Park din Glendale, în cadrul unei ceremonii restrânse.

Michael Jackson, ucis de un medicament?
În lume 28 Iulie 2009, 15:50

Michael Jackson, ucis de un medicament?

Potrivit CNN, starul ar fi luat un medicament prea puternic. Rezultatul autopsiei urmează a fi anunţat săptămâna aceasta.

Michael Jackson, ucis de un medicament?
Michael Jackson nu va fi înmormântat la Neverland
În lume 02 Iulie 2009, 09:01

Michael Jackson nu va fi înmormântat la Neverland

Tutorele de rezervă al copiilor lui Michael Jackson este Diana Ross

Michael Jackson nu va fi înmormântat la Neverland
Trupul lui Michael Jackson va fi expus vineri la Neverland
În lume 01 Iulie 2009, 11:47

Trupul lui Michael Jackson va fi expus vineri la Neverland

Decizia de a transporta trupul cântăreţului la Neverland ar putea sugera că familia Jackson intenţionează să transforme...

Trupul lui Michael Jackson va fi expus vineri la Neverland
Pe platforma guvernamentală #nofake poate fi raportat „conţinutul inadecvat” de pe reţelele de socializare
Life & Style 17 Mai 2024, 14:38

Pe platforma guvernamentală #nofake poate fi raportat „conţinutul inadecvat” de pe reţelele de socializare

Ministerul Cercetării, Inovării şi Digitalizării a lansat Platforma #nofake.

Pe platforma guvernamentală #nofake poate fi raportat „conţinutul inadecvat” de pe reţelele de socializare
Alpinistul Adrian Ahriţculesei a cucerit vârful Everest
Life & Style 17 Mai 2024, 09:54

Alpinistul Adrian Ahriţculesei a cucerit vârful Everest

Bărbatul de 40 de ani este optometrist la Petroșani și își dedică tot timpul liber și toate resursele acestei pasiuni.

Alpinistul Adrian Ahriţculesei a cucerit vârful Everest
Cercetătorii din SUA cred că au descoperit cum au fost construite acum 4.000 de ani piramidele din Egipt
Life & Style 17 Mai 2024, 07:52

Cercetătorii din SUA cred că au descoperit cum au fost construite acum 4.000 de ani piramidele din Egipt

Cercetătorii din Statele Unite au declarat că ei cred că au rezolvat misterul modului în care au fost construite cele 31 de...

Cercetătorii din SUA cred că au descoperit cum au fost construite acum 4.000 de ani piramidele din Egipt
Castelele Peleş şi Pelişor, în lista indicativă de ţară pentru Patrimoniul Mondial UNESCO