Ascultă Radio România Actualitaţi Live

Prof.univ. Mircea Coșea vine la Serviciul de noapte

Maria Țoghină vă așteaptă la o discuție despre fiscalitate, în această noapte, după știrile de la miezul nopții.

Prof.univ. Mircea Coșea vine la Serviciul de noapte

Articol de Luminiţa Voinea, 09 Iunie 2022, 11:13

Fiscalitatea este o componentă esențială pentru bunăstarea unei țări.

România pierde 475 de euro pe secundă, adică 15 miliarde de euro în fiecare an.

De ce se întâmplă acest lucru, ce am putea face pentru a reduce aceste pierderi și cum ar arăta viața noastră dacă pierderile ar fi reduse la 0?

Afli joi noaptea de la invitatul Mariei Țoghină: profesorul universitar Mircea Coșea.

Virusul gripal, mai puternic decât SARS-COV2 și decât virușii care provoacă virozele respiratorii
Serviciul de noapte 04 Februarie 2023, 18:05

Virusul gripal, mai puternic decât SARS-COV2 și decât virușii care provoacă virozele respiratorii

După doi ani de pandemie, reluarea vietii obișnuite a însemnat și revenirea în circulație a virușilor specifici sezonului rece.

Virusul gripal, mai puternic decât SARS-COV2 și decât virușii care provoacă virozele respiratorii
Dan Suciu: Anul 2023 nu va fi unul al recesiunii economice. Cum vor evolua ratele românilor?
Serviciul de noapte 31 Ianuarie 2023, 12:55

Dan Suciu: Anul 2023 nu va fi unul al recesiunii economice. Cum vor evolua ratele românilor?

Ratele la creditele bancare cu dobânzi variabile nu vor înregistra creşteri semnificative, iar inflația va scădea începând...

Dan Suciu: Anul 2023 nu va fi unul al recesiunii economice. Cum vor evolua ratele românilor?
Previziuni privind ratele bancare ale românilor. Purtătorul de cuvânt al BNR, Dan Suciu,  vine la Serviciul de noapte.
Serviciul de noapte 30 Ianuarie 2023, 09:32

Previziuni privind ratele bancare ale românilor. Purtătorul de cuvânt al BNR, Dan Suciu, vine la Serviciul de noapte.

În timp ce oamenilor le este din ce în ce mai greu să facă față scumpirilor de anul trecut, previziunile pentru...

Previziuni privind ratele bancare ale românilor. Purtătorul de cuvânt al BNR, Dan Suciu, vine la Serviciul de noapte.
Scriitorul Dinu Săraru, invitat special la Serviciul de noapte cu Maria Țoghină. Ediție premiată de UZPR
Serviciul de noapte 23 Ianuarie 2023, 19:25

Scriitorul Dinu Săraru, invitat special la Serviciul de noapte cu Maria Țoghină. Ediție premiată de UZPR

🎙“Lumea este pândită de pierderea identității naționale și de pierderea vocației ctitoriei, care este...

Scriitorul Dinu Săraru, invitat special la Serviciul de noapte cu Maria Țoghină. Ediție premiată de UZPR
Cine sunt românii de excelență din afara granițelor?
Serviciul de noapte 19 Ianuarie 2023, 14:26

Cine sunt românii de excelență din afara granițelor?

Serviciul de noapte vă prezintă români din afara granițelor, care prin pasiune si dăruire fac performanță peste hotare,...

Cine sunt românii de excelență din afara granițelor?
Lucian Romașcanu: Îmi doresc să punem patrimoniul în zona de siguranță națională. Voi propune înființarea unui fond cultural european, pentru a beneficia de finanțare
Serviciul de noapte 17 Ianuarie 2023, 10:56

Lucian Romașcanu: Îmi doresc să punem patrimoniul în zona de siguranță națională. Voi propune înființarea unui fond cultural european, pentru a beneficia de finanțare

Ministrul Culturii, Lucian Romașcanu, afirmă că 2023 va fi un an al evenimentelor culturale importante.

Lucian Romașcanu: Îmi doresc să punem patrimoniul în zona de siguranță națională. Voi propune înființarea unui fond cultural european, pentru a beneficia de finanțare
2023 aduce o așezare a pieței imobiliare. Ce spun experții imobiliari despre prețurile locuințelor?
Serviciul de noapte 16 Ianuarie 2023, 17:23

2023 aduce o așezare a pieței imobiliare. Ce spun experții imobiliari despre prețurile locuințelor?

Ionuț Stancu si Christian Tudorache, specialiști cu experiență în piața imobiliară, au analizat tedințele anului 2023 în...

2023 aduce o așezare a pieței imobiliare. Ce spun experții imobiliari despre prețurile locuințelor?
Ministrul Culturii, Lucian Romașcanu, vine la Serviciul de noapte
Serviciul de noapte 16 Ianuarie 2023, 09:18

Ministrul Culturii, Lucian Romașcanu, vine la Serviciul de noapte

În această noapte, Maria Țoghină vă așteaptă la o ediție specială a Serviciului de noapte, dedicată Zilei Culturii Naționale.

Ministrul Culturii, Lucian Romașcanu, vine la Serviciul de noapte