Ascultă Radio România Actualitaţi Live

PROBLEME LA ZI: Consens în coaliție - strategia comună și programul alegerilor în 2024

Ediția din 22 februarie 2024 a emisiunii „Probleme la zi” vă propune o dezbatere cu tema "Consens în coaliție - strategia comună și programul alegerilor în 2024".

PROBLEME LA ZI: Consens în coaliție -  strategia comună și programul alegerilor în 2024
Foto: RRA.

Articol de Sorin Bejan, 22 Februarie 2024, 09:46

Începând cu ora 13.20, la RRA vă invităm să ascultați dezbaterea având ca temă "Consens în coaliție - strategia comună și programul alegerilor în 2024".

Moderator - Alexandra ANDON

INVITAȚI:

Vladimir IONAŞ - Sociolog - Grupul de Studii Socio Comportamentale Avangarde

Cristian PANTAZI - Redactor Şef – G4Media

Bogdan FICEAC - Jurnalist şi commentator politic

Prof. univ. dr. Dumitru BORŢUN - Facultatea de Comunicare si Relatii Publice, SNSPA

PROBLEME LA ZI:  Primul proiect de lege privind securitatea națională
Probleme la zi 03 Aprilie 2024, 08:03

PROBLEME LA ZI: Primul proiect de lege privind securitatea națională

Emisiunea „Probleme la zi” se difuzează de luni până vineri, de la ora 13.20.

PROBLEME LA ZI: Primul proiect de lege privind securitatea națională
PROBLEME LA ZI: Bolile eradicate revin în actualitate și refuzul unora dintre români de a se vaccina
Probleme la zi 02 Aprilie 2024, 09:52

PROBLEME LA ZI: Bolile eradicate revin în actualitate și refuzul unora dintre români de a se vaccina

Emisiunea „Probleme la zi” se difuzează de luni până vineri, de la ora 13.20.

PROBLEME LA ZI: Bolile eradicate revin în actualitate și refuzul unora dintre români de a se vaccina
PROBLEME LA ZI: Europa în perioada pre-război? Un moment asemănător celui din 1939?
Probleme la zi 01 Aprilie 2024, 08:15

PROBLEME LA ZI: Europa în perioada pre-război? Un moment asemănător celui din 1939?

Probleme la zi: ora 13.20 - Tema ediției - Europa în perioada pre-război? Un moment asemănător celui din 1939?...

PROBLEME LA ZI: Europa în perioada pre-război? Un moment asemănător celui din 1939?
APEL MATINAL: În direct cu prof. Marian Staș, expert în educație, despre violența din școlile românești
Probleme la zi 11 Martie 2024, 21:23

APEL MATINAL: În direct cu prof. Marian Staș, expert în educație, despre violența din școlile românești

RRA: Marți, 12 martie, la Apel matinal vom vorbi cu prof. Marian Staș, expert în educație, despre violența din școlile...

APEL MATINAL: În direct cu prof. Marian Staș, expert în educație, despre violența din școlile românești
Probleme la zi: România, noi pași în gestionarea frontierelor și a migrației
Probleme la zi 05 Martie 2024, 10:03

Probleme la zi: România, noi pași în gestionarea frontierelor și a migrației

Ediția din 5 martie a emisiunii „Probleme la zi” vă propune o dezbatere cu tema "România, noi pași în gestionarea...

Probleme la zi: România, noi pași în gestionarea frontierelor și a migrației
Probleme la zi: Ce se ascunde în spatele cerințelor Tiraspolului către Rusia?
Probleme la zi 29 Februarie 2024, 11:49

Probleme la zi: Ce se ascunde în spatele cerințelor Tiraspolului către Rusia?

Joi, 29 februarie, la RRA, de la 13.20 - Probleme la zi: Ce se ascunde în spatele cerințelor Tiraspolului către Rusia?

Probleme la zi: Ce se ascunde în spatele cerințelor Tiraspolului către Rusia?
PROBLEME LA ZI: Blocaj în coaliție - discuții amânate din cauza liniei roșii
Probleme la zi 19 Februarie 2024, 06:53

PROBLEME LA ZI: Blocaj în coaliție - discuții amânate din cauza liniei roșii

Ediția din 19 februarie 2024 a emisiunii „Probleme la zi” vă propune o dezbatere cu tema "Blocaj în coaliție - discuții...

PROBLEME LA ZI: Blocaj în coaliție - discuții amânate din cauza liniei roșii
Probleme la zi: Bugetele pentru Apărare și sprijinul pentru Ucraina, discutate la Bruxelles