Ascultă Radio România Actualitaţi Live

Probleme la zi: Ce se ascunde în spatele cerințelor Tiraspolului către Rusia?

Joi, 29 februarie, la RRA, de la 13.20 - Probleme la zi: Ce se ascunde în spatele cerințelor Tiraspolului către Rusia?

Probleme la zi: Ce se ascunde în spatele cerințelor Tiraspolului către Rusia?
Foto: RRA

29 Februarie 2024, 11:49

Probleme la zi: Tema ediției este "Ce se ascunde în spatele cerințelor Tiraspolului către Rusia?"

INVITAȚI:

Ovidiu NAHOI - Jurnalist – Redactor Şef Radio France Internationale România

Sorin IONIŢĂ - președinte al think tank-ului Expert Forum

Daniel VODĂ - Purtător de cuvânt al Ministerului Afacerilor Externe – Republica Moldova

Nicolae NEGRU - Analist politic – Republica Moldova

Producător Sorin Bejan. Moderator Alexandra Andon.

PROBLEME LA ZI: Expertizarea  "ochiometrică" a clădirilor pentru riscul la seisme
Probleme la zi 16 Aprilie 2024, 08:27

PROBLEME LA ZI: Expertizarea "ochiometrică" a clădirilor pentru riscul la seisme

Invitați: Ing. Matei SUMBASACU, Alis VASILE, Dr. ing. Arh. Cătălin NEAGOE, Dorin CHIRIŢĂ și Dorel DUŢĂ.

PROBLEME LA ZI: Expertizarea "ochiometrică" a clădirilor pentru riscul la seisme
PROBLEME LA ZI: Inteligența artificială pe agenda guvernului
Probleme la zi 09 Aprilie 2024, 10:40

PROBLEME LA ZI: Inteligența artificială pe agenda guvernului

Invitați: Bogdan IVAN - Ministrul cercetării, inovării și digitalizării, Dragoş DUMITRACHE - Eurodeputat REPER, Ioana...

PROBLEME LA ZI: Inteligența artificială pe agenda guvernului
Probleme la zi: Noua lege a salarizării bazată pe performanță
Probleme la zi 08 Aprilie 2024, 08:13

Probleme la zi: Noua lege a salarizării bazată pe performanță

Emisiunea „Probleme la zi” se difuzează de luni până vineri, de la ora 13.20.

Probleme la zi: Noua lege a salarizării bazată pe performanță
PROBLEME LA ZI:  Primul proiect de lege privind securitatea națională
Probleme la zi 03 Aprilie 2024, 08:03

PROBLEME LA ZI: Primul proiect de lege privind securitatea națională

Emisiunea „Probleme la zi” se difuzează de luni până vineri, de la ora 13.20.

PROBLEME LA ZI: Primul proiect de lege privind securitatea națională
PROBLEME LA ZI: Bolile eradicate revin în actualitate și refuzul unora dintre români de a se vaccina
Probleme la zi 02 Aprilie 2024, 09:52

PROBLEME LA ZI: Bolile eradicate revin în actualitate și refuzul unora dintre români de a se vaccina

Emisiunea „Probleme la zi” se difuzează de luni până vineri, de la ora 13.20.

PROBLEME LA ZI: Bolile eradicate revin în actualitate și refuzul unora dintre români de a se vaccina
PROBLEME LA ZI: Europa în perioada pre-război? Un moment asemănător celui din 1939?
Probleme la zi 01 Aprilie 2024, 08:15

PROBLEME LA ZI: Europa în perioada pre-război? Un moment asemănător celui din 1939?

Probleme la zi: ora 13.20 - Tema ediției - Europa în perioada pre-război? Un moment asemănător celui din 1939?...

PROBLEME LA ZI: Europa în perioada pre-război? Un moment asemănător celui din 1939?
APEL MATINAL: În direct cu prof. Marian Staș, expert în educație, despre violența din școlile românești
Probleme la zi 11 Martie 2024, 21:23

APEL MATINAL: În direct cu prof. Marian Staș, expert în educație, despre violența din școlile românești

RRA: Marți, 12 martie, la Apel matinal vom vorbi cu prof. Marian Staș, expert în educație, despre violența din școlile...

APEL MATINAL: În direct cu prof. Marian Staș, expert în educație, despre violența din școlile românești
Probleme la zi: România, noi pași în gestionarea frontierelor și a migrației