Ascultă Radio România Actualitaţi Live

Trilulilu, o afacere online

Reuşita lui Sergiu Biriş, în online-ul românesc.

Trilulilu, o afacere online

Articol de Lucian Ştirb, 01 Decembrie 2010, 11:44

Dacă nu vreţi să alergaţi la maraton, poate atunci vă tentează un business.

Şi mentalitatea faţă de afaceri, în România, este în schimbare!

O dovedeşte reuşita lui Sergiu Biriş, în online-ul românesc.

Acesta nu s-a lăsat descurajat de esecuri şi şi-a urmărit viziunea până când aceasta a dat roade.

Astăzi, dacă ar fi să o ia de la capăt, ar învăţa la fel de mult din greşeli dar tot nu s-ar lăsa influenţat de negativişti.

Lucian Ştirb a stat de vorbă cu fondatorul Trilulilu, care are şi câteva sfaturi pentru cei care vor să investească în acest domeniu.

În România trebuie să lupţi!
Matinal 01 Decembrie 2010, 09:55

În România trebuie să lupţi!

O familiile cu multipleţi primesc indemnizaţie pentru toţi copiii.

În România trebuie să lupţi!
Întrebarea zilei
Matinal 01 Decembrie 2010, 09:08

Întrebarea zilei

Ce aţi făcut dumneavoastră ca să schimbaţi în bine România?

Întrebarea zilei
Bătăi de cap în domeniul educaţiei
Matinal 01 Decembrie 2010, 11:28

Bătăi de cap în domeniul educaţiei

Paul Olteanu, un tânăr de 22 de ani, a ales să rămână în ţară pentru a schimba ceva în acest domeniu.

Bătăi de cap în domeniul educaţiei
Elevul anului
Matinal 01 Decembrie 2010, 12:28

Elevul anului

Chiar dacă învăţământul are problemele lui, România se întoarce de fiecare dată cu medalii de la competiţiile internaţionale.

Elevul anului
APEL MATINAL – În direct cu vicepreședintele ASF, Sorin Mititelu
Matinal 28 Februarie 2024, 20:42

APEL MATINAL – În direct cu vicepreședintele ASF, Sorin Mititelu

RRA: Joi, 29 februarie, la Apel matinal vom vorbi cu vicepreședintele ASF, Sorin Mititelu, despre modificările la legislația...

APEL MATINAL – În direct cu vicepreședintele ASF, Sorin Mititelu
APEL MATINAL: În direct cu Laurențiu Adrian Neculaescu, președintele Administrației Fondului pentru Mediu
Matinal 27 Februarie 2024, 19:23

APEL MATINAL: În direct cu Laurențiu Adrian Neculaescu, președintele Administrației Fondului pentru Mediu

RRA: Miercuri, 28 februarie, la Apel matinal vom vorbi cu Laurențiu Adrian Neculaescu, președintele Administrației Fondului...

APEL MATINAL: În direct cu Laurențiu Adrian Neculaescu, președintele Administrației Fondului pentru Mediu
Azi „Matinalul” e de strajă la... Straja!
Matinal 23 Februarie 2024, 07:01

Azi „Matinalul” e de strajă la... Straja!

Ediția montană de vineri a emisiunii matinale are ca temă potențialul turistic al fostei zone miniere.

Azi „Matinalul” e de strajă la... Straja!
APEL MATINAL – În direct cu prof.univ. Liviu Dinu, expert lingvistică computațională și director la Centrul de Cercetare a Tehnologiilor Limbajului Uman
Matinal 21 Februarie 2024, 20:11

APEL MATINAL – În direct cu prof.univ. Liviu Dinu, expert lingvistică computațională și director la Centrul de Cercetare a Tehnologiilor Limbajului Uman

RRA: Joi, 22 februarie, la Apel matinal vom vorbi cu Liviu Dinu, expert lingvistică computațională și director la Centrul de...

APEL MATINAL – În direct cu prof.univ. Liviu Dinu, expert lingvistică computațională și director la Centrul de Cercetare a Tehnologiilor Limbajului Uman