Puștii lui Hagi nu au avut probleme în meciul din Luxemburg.

Viitorul Constanța, cu un pas în turul 2 preliminar al Europa League

gabriel-bucur

Sursa foto: Viitorul Constanța

Viitorul Constanța, formație clasată pe locul al cincilea în ediția trecută a Ligii 1 de fotbal, a învins, joi, în deplasare, cu scorul de 2-0, echipa Racing Union Luxemburg, câștigătoarea cupei naționale din Marele Ducat, în prima manșă a turului întâi preliminar al Europa League.

Golurile echipei antrenate de Gheorghe Hagi au fost marcate de Denis Drăguș, în minutul 23, și Ianis Hagi, în minutul 82, din penalty.

Partida retur dintre Viitorul Constanța și Racing Union Luxemburg se va disputa joia viitoare, la Ovidiu.