Ascultă Radio Romania ActualităţiAscultă Live Acum: INTERNET CAFÉ Sâmbătă, 24 Septembrie

Comentează add

Real Madrid s-a impus cu 3-1 la Dortmund, în capul de afiș al serii.

Seară de Liga Campionilor cu cel puțin două goluri în fiecare meci

alex-tentu

Real Madrid s-a impus cu 3-1 la Dortmund, în capul de afiș al serii. Gareth Bale stabilea scorul pauzei, cu un voleu care concurează la execuția etapei. În repriza secundă, Ronaldo a punctat de două ori și a ajuns la 411 goluri marcate pentru spanioli, în 400 de partide disputate. Deținătoarea trofeului împarte prima poziție a grupei H cu Tottenham Hotspur. Vicecampioana Angliei a trecut cu 3-0, în Cipru, de APOEL Nicosia, în urma unui hattrick perfect reușit de Harry Kane.

În grupa E, Spartak Moscova a remizat, 1-1, împotriva lui FC Liverpool. Campioana Rusiei a deschis scorul, în partida care a marcat debutul european pe noul stadion, însă Coutinho a stabilit rezultatul final încă din minutul 31. Grupa este condusă de Sevilla, după succesul, 3-0 contra lui Maribor, obținut grație triplei semnate de francezul Wissam Ben Yedder.

Grupa F este dominată de Manchester City. Echipa antrenată de Pep Guardiola are maximum de puncte, după victoria cu 2-0, conturată după pauză, în fața lui Shaktar Donetsk.Tot aici, cu Vlad Chiricheș rezervă, Napoli a trecut cu 3-1 de Feyenoord, după ce membrii tripletei ofensive, Insigne-Mertens-Callejon, și-au împărțit în mod egal golurile.

Beșiktaș a ajuns la 6 puncte în grupa G, după 2-0 cu RB Leipzig, club aflat la prima deplasare europeană din istorie. Pe poziția secundă a urcat FC Porto, care a învins cu 3-0 pe terenul campioanei Franței, AS Monaco. Portughezii au reeditat astfel finala Ligii Campionilor din 2004, când au câștigat cu același scor împotriva echipei din Principat.