Pe scurt:
Ascultă Radio Romania ActualităţiAscultă Live Acum: Obiectiv, România (CONTINUARE) Marţi, 26 Ianuarie

Cele mai citite

Articole recente

Ştiri

Autor

Sorin Solomon

30 August 2013
Vizualizari: 2071
Comentează add

Pandurii Târgu Jiu va evolua în grupa E a Ligii Europa, alături de echipele Fiorentina (Italia), Dnepr Dnepropetrovsk (Ucraina) şi Pacos Ferreira (Portugalia).

Pandurii Tg.Jiu joacă în grupa E a Ligii Europa

sorin-solomon

Finala Europa League din 2012 s-a disputat pe Arena Nationala din Bucuresti. Foto: Arhiva Reuters.

Formaţia Pandurii Târgu Jiu va evolua în grupa E a Ligii Europa, alături de echipele Fiorentina (Italia), Dnepr Dnepropetrovsk (Ucraina) şi Pacos Ferreira (Portugalia), s-a stabilit, vineri, la tragerea la sorţi de la Monaco.
   
Meciurile din faza grupelor se dispută în perioada 19 septembrie-12 decembrie.

Steaua Bucureşti va înfrunta, în grupa E a Ligii Campionilor, pe Chelsea Londra, antrenată de Jose Mourinho, Schalke 04 şi FC Basel.

Prima etapă a grupelor Ligii Campionilor se va disputa la 17-18 septembrie, ultima rundă urmând să aibă loc la 10-11 decembrie.

Echipa Pandurii Târgu Jiu s-a calificat în grupele Ligii Europa, după ce a învins, joi, în deplasare, cu scorul de 2-0 după prelungiri, formaţia portugheză Sporting Braga, în manşa secundă a play-off-ului competiţiei.

La finalul celor 90 de minute, Pandurii conducea cu 1-0, iar scorul general era 1-1.

În tur, Pandurii Târgu Jiu a fost învinsă, la Cluj-Napoca, cu scorul de 1-0.

Componenţa grupelor Ligii Europa după tragerea la sorţi

Echipa rusă Kuban Krasnodar, antrenată de Dorinel Munteanu, va evolua în grupa A a Ligii Europa, alături de formaţiile Valencia (Spania), Swansea (Anglia) şi St.Gall (Elveţia), conform tragerii la sorţi de vineri de la Monaco.    
   
Grupa A: Valencia (Spania), Swansea (Anglia), Kuban Krasnodar (Rusia), St.Gall (Elveţia)

Grupa B: PSV Eindhoven (Olanda), Dinamo Zagreb (Croaţia), Cernomoreţ Odessa (Ucraina), Ludogoreţ (Bulgaria)

Grupa C: Standard Liege (Belgia), FC Salzburg (Austria), IF Elfsborg (Suedia), Esbjerg (Danemarca)

Grupa D: Rubin Kazan (Rusia), Wigan (Anglia), Maribor (Slovenia), Zulte Waregem (Belgia)

Grupa E: Fiorentina (Italia), Dnepr Dnepropetrovsk (Rusia), Pacos Ferreira (Portugalia), Pandurii Târgu Jiu (România)

Grupa F: Girondins Bordeax (Franţa), APOEL Nicosia (Cipru), Eintracht Frankfurt (Germania), Maccabi Tel-Aviv (Israel)

Grupa G: Dinamo Kiev (Ucraina), RC Genk (Belgia), Rapid Viena (Austria)m, FC Thun (Elveţia)

Grupa H: FC Sevilla (Spania), SC Freiburg (Germania), Estoril (Portugalia), Liberec (Cehia)

Grupa I: Olympique Lyon (Franţa), Betis Sevilla (Spania), Vitoria Guimaraes (Portugalia), NK Rijeka (Croaţia)

Grupa J: Lazio (Italia), Trabzonspor (Turcia), Legia Varşovia (Polonia), Apollon (Cipru)

Grupa K: Tottenham Hotspur (Anglia), Anji Mahacikala (Rusia), Şerif Tiraspol (Moldova), Tromso (Norvegia).


Etichete Pandurii Târgu JiuFiorentinaDnepr DnepropetrovskPacos FerreiraMonacoLiga EuropaSporting Braga,

Articole cu teme similare:

Recomandarile editorului:

X

Candidaţii la preşedinţia Comisiei Europene participã la o dezbatere Eurovision, la Parlamentul European - Video Live