Acum la Radio România Actualităţi: ŞTIRI * Meteo * Sport Video NewsVideo News Audio NewsAudio News Ascultă Radio Romania ActualităţiAscultă Live
newsletter Abonează-te
Breaking News

Newsletter (selectati cel putin o optiune):
10:00
16:00
21:00

Ploieşti

102,2 FM

Târgovişte

102,2 FM

București

105,3 FM

Bacău

98,8 FM

Constanța

102,7 FM

Tulcea

99,4 FM

Slobozia

96,3 FM

Galați

106,4 FM

Focșani

102,5 FM

Buzău

107 FM

Iași

101,1 FM

Botoșani

106 FM

Suceava

99,6 FM

Maramureș-Oaș

89,4 FM

Văratec

91,2 FM

Bistrița

103,9 FM

Satu-Mare

104,1 FM

Oradea

104,1 FM

Cluj

88,8 FM

Arad

103,8 FM

Timișoara

106,4 FM

Reșița

102,5 FM

Turnu-Severin

91,4 FM

Turnu-Măgurele

105,1 FM

Craiova

88,7 FM

Râmnicu-Vâlcea

103,4 FM

Alexandria

91,8 FM

Brașov

102,5 FM

Târgu Mureș

93,6 FM

Harghita

103,4 FM

Piteşti

103,4 FM

Sibiu

101,8 FM

Zalău

88,1 FM

Deva

103,4 FM

Oltenița

91,1 FM

Târgu Jiu

92,9 FM

Giurgiu

105,3 FM


Aveţi dificultăţi în recepţia postului nostru de radio? Scrieţi-ne aici!
Curs Valutar
EUR4.4646 Lei
GBP5.5585 Lei
USD3.5492 Lei
AUR178.084 Lei
Vremea în

"Folk fără vârstă" la malul mării

15 Noiembrie 2010 | 773 vizualizări
Comentează add

de Manuela Popescu

Mircea Vintilă, Alina Manole, Walter Ghicolescu şi Ovidiu Mihăilescu vor fi prezenţi pe 22 iulie, în tabăra de elevi de la Năvodari, iar pe 23 iulie, în tabăra de elevi „New Paradise” de la Eforie Sud.

Ovidiu Mihăilescu şi Eugen Cristea în tabăra de la Năvodari la ediţia din 2009 a "Folk fără Vârstă".Foto: Renata Rusu.

add    

« Inapoi

Radio România Actualităţi, în parteneriat cu Primăria şi Consiliul Local al Municipiului Năvodari, cu sprijinul Casei de Cultură “Pontus Euxinus”,a organizat, joi, 22 iulie, în tabăra de elevi de la Năvodari, o ediţie specială „Folk fără vârstă”.

Manifestarea, aflată la cea de a patra ediţie, a cuprins un concurs de interpretare şi creaţie dedicat elevilor.

După concurs, începând cu ora 19.00, pe scena Teatrului de vară din incinta taberei, au avut loc recitaluri de muzică folk susţinute de Mircea Vintilă, Alina Manole, Walter Ghicolescu şi Ovidiu Mihăilescu.

Este pentru a doua oară când manifestarea „Folk fără vârstă” poposeşte în tabăra de la Năvodari, dar este şi o premieră prin aceea că, de această dată, concursul este adresat şi elevilor din Municipiul Năvodari.


Radio România Actualitâţi şi Radio 3Net “Florian Pittiş” a organizat, vineri, 23 iulie, în tabăra de elevi „New Paradise” de la Eforie Sud, o ediţie specială „Folk fără vârstă”.

Este pentru prima oară când manifestarea „Folk fără vârstă”, aflată la cea de a patra ediţie, poposeşte în rândurile elevilor aflaţi în tabăra „New Paradise”, iar acest lucru se datoreză invitaţiei adresate de către Direcţia de Tineret din Constanţa.

După desfăşurarea concursului de creaţie şi interpretare al elevilor va urma, începând cu ora 19.00, recitalul susţinut de cantautorul Ovidiu Mihăilescu.

Manifestarea se încadrează în Programul „3Net Summer”, iniţiat şi desfăşurat de Radio 3Net “Florian Pittiş”, care îşi propune promovarea muzicii de calitate, în rândurile tinerilor, prin concerte şi întâlniri cu vedete în taberele de elevi de pe Litoral.


Taguri: Ştiri Sud-Est, Folk fără vârstă, Mircea Vintilă, Alina Manole, Walter Ghicolescu, Ovidiu Mihăilescu, Năvodari, Eforie Sud, Marea Neagră, litoral, folk, muzică

Reafișează
Toate

VideoNews

  • Inundaţii în Australia

    Inundaţii în Australia

  • Deschiderea Târgului Gaudeamus

    Miercuri a avut loc deschiderea ediţiei a 18-a a Târgului Internaţional Gaudeamus - Carte de Învăţătură, organizat de Radio România.

  • "Presiuni sporite" asupra Greciei

    Liderii europeni au sporit marţi, presiunea asupra Greciei, nemulţumiţi de anunţul surpriză al premierului elen privind organizarea unui referendum pe tema planului de salvare.

  • Vremea severă a lăsat 4 milioane de americani fără curent electric

    În pofida eforturilor, aproximativ 4 milioane de americani continuă să nu aibă curent electric, după căderile masive de zăpadă din ultimele zile.

  • Proteste în urma condamnării Iuliei Timoşenko

    Un tribunal din Kiev a condamnat-o pe Iulia Timoşenko, la şapte ani de închisoare, într-un proces în care era acuzată de abuz de putere.

  • Flori şi lumânări la sediul Apple din California

    Steve Jobs, fost director general şi cofondator al Apple, a decedat miercuri la vârsta de 56 de ani, în urma unor grave probleme de sănătate.

  • Tomas Tranströmer, surprins de câştigarea premiului Nobel

    Poetul suedez Tomas Tranströmer a primit premiul Nobel 2011 pentru literatură, datorită imaginilor condensate şi translucide oferă un acces proaspăt la realitate, după cum au explicat reprezentanţii comitetului Nobel.

  • Primul zbor al Boeingului 787 Dreamliner

    După trei ani de amânări şi costuri de miliarde de dolari, compania Boeing a livrat primul 787 Dreamliner grupului japonez All Nippon Airways. Vezi în ştire o galerie foto cu noul avion.

  • Executat după deliberări record

    În statul american Georgia a fost executat Troy Davis, condamnat la moarte într-un caz care a atras atenţia internaţională, după formularea unor îndoieli în ce priveşte modul în care ar fi fost instrumentat cazul.

  • Zeci de cadavre abandonate, găsite într-un oraş mexican

    Cadavrele a cel puţin 35 de persoane au fost găsite abandonate pe o şosea dintr-un oraş din estul Mexicului. Persoanele găsite sunt suspectate de legături cu grupări criminale organizate, informează AFP.

Instalaţi flash pentru a vizualiza această sectiune.
  • Acum
  • Urmează
08:00:00: ŞTIRI * Meteo * Sport
(vezi programul complet)
09:00:00: ŞTIRI * Meteo * Sport
(vezi programul complet)

Azi la România Actualităţi

Matinal


Copiii uitaţi

Dragostea şi afecţiunea părintească nu pot fi substituite prin bunăstare materială!

România, împreună


Ceasul

Strictul necesar

Obiectiv, România


Căluşul de Frânceşti

Un vechi obicei ceremonial din Vrancea este pe cale de dispariție.

Blogurile România Actualități

Mişcarea de Sănătate

Activităţi în aer liber

Mişcarea de Sănătate, la primul maraton al Braşovului

Aproape 300 de concurenţi au participat sâmbătă, 19 mai, la primul maraton al Braşovului, organizat de Asociaţia Clubul ...

România pe bicicletă

Prima Evadare – un brand al ciclismului românesc.

de Daniel Ruse, coordonator “România Pedalează” Pedalatul nu ține cont de vârstă și de gen și nici de kilogr...

În jurul lumii

Uncategorized

Uca Marinescu printre shamani

În călătoria sa din vara 2011 pe urmele şi printre shamanii din Mongolia, Uca Marinescu are parte de s...

Calea spre sănătate

Eşti ceea ce faci

Cristian Răchitan invitat la Semnături celebre

Cristian Răchitan este unul dintre acei medici care călătoresc prin lume spre a face bine suferinzilor. Voluntar şi dezi...

Vezi ce asculţi

Ne-am întors!

Proiectul Reporter Special se întoarce în această vară cu o nouă incursiune în căutarea României de la firul ierbii. Dup...

Top 30 România Actualităţi


1
Holograf
Cat de departe
2
Stefan Stan feat.Alex
You give me love
3
Gotye (ft.Kimbra)
Somebody that I used to know
4
Dya
Don’t know
5
Andra
What about us
6
David Gueta ft.Sia
Titanium
7
Jason Derulo
Breathing
8
Delia
OmaDeo
9
RJ feat.Pitbull
U know it ain’t love
10
Voltaj
Da vina pe