Ascultă Radio Romania ActualităţiAscultă Live Acum: RADIOJURNAL Vineri, 06 Decembrie

Catrinel Oprişiu

14 Septembrie 2019
Vizualizari: 1049
Comentează add

Naţionala masculină de volei a României a pierdut al doilea meci de la Campionatul European., 0-3 cu Bulgaria.

Campionatul European de volei: România pierde al doilea meci

catrinel-oprisiu

Nationala masculină de volei a Romaniei. Foto: Catrinel Oprisiu

În etapa a doua a Grupei A a Campionatului European masculin de volei, România a fost învinsă de Bulgaria cu scorul de 3-0 (28-26, 25-20, 25-20), după 84 minute de joc.

Răzvan Mihalcea, cu 11 puncte, a fost cel mai bun marcator al formației noastre. El a fost urmat de Ciprian Matei, cu 9 puncte.

În prima etapă, România a fost învinsă de Franța, tot cu 3-0.

Vineri in grupa A s-a mai jucat meciul Italia - Grecia 3-1.

Sâmbătă, echipa noastră are zi de pauză, după care, duminică, va întâlni Italia, vicecampioana olimpica.